Лікувальні та оздоровчі Процедури
Гідроколоно
терапія
Гідроколонотерапія -
лікувально-оздоровча процедура

Гідроколонотерапія – це лікувально-оздоровча процедура, що дозволяє провести глибоке ефективне очищення товстого кишечника і зрошення його різними лікувальними розчинами (шляхом чергування фаз наповнення і випорожнення кишечника). Для цього використовується технічне обладнання (апарат Hiiolro colon-L) із рідиною, що пройшла триступеневе (фізичне, хімічне, бактерицидне) очищення від твердих елементів величиною більше 5 мікрон і від хімічних речовин (хлоридів, пестицидів, гербіцидів, солей, важких металів та ін.), органічних токсинів і бактерій.
При проведенні процедур використовуються індивідуальні ректальні набори одноразового використання, що виключає можливість стороннього інфікування.
На відміну від звичайної клізми і різних методик кишкових зрошень промивна рідина під час процедури гідроколонотерапії піднімається високо в товстий кишечник завдяки постійній подачі її як у фазі наповнення, так і у фазі випорожнення кишечника. За час процедури по кишечнику проходить від 30 до 60 літрів води, залежно від його довжини. Не дивлячись на такий великий об’єм рідини, що проходить по кишечнику під час процедури, пацієнти, не відчувають болю і дискомфорту, так як постійно автоматично здійснюється контроль параметрів температури і тиску рідини, що подається. Це виключає різні температурні перепади і гідродинамічні удари під час процедури. Крім того блок візуального контролю дозволяє оцінювати вигляд кишкових викидів, а лічильник літражу рідини, що подається – проводити контроль об’єму введеної рідини в ході кожного наповнення протягом усієї процедури. Для промивної рідини використовується спеціально підготовлена, структурована червоним лазерним променем вода, сольові розчини, розчини лікарських трав, речовини, що мають сорбційні властивості та сприяють відновленню нормальної кишкової мікрофлори.
Процедура, під час якої використовується тільки структурована вода, вважається базовою. Вона призначається для профілактичного курсу очищення товстого кишечника із частотою імпульсного лазерного випромінювання 2.4 Гц. Дозоване введення лікувального розчину здійснюється з другої чи третьої процедури.
Ефективність процедури гідроколонотерапії:
Очищення товстого кишечника, детоксикація організму. Вміст кишечника, ущільнені калові маси, слиз, клітини злущеного епітелію, токсичні сполуки обережно подрібнюються (за рахунок великого об’єму введеної у товсту кишку рідини і масажу живота) і видаляється ( в тому числі колонії патогенної мікрофлори, мікроорганізми і паразити). Все це зменшує аутоінтоксикацію.
Тренування м’язевих волокон товстої кишки. Спокійне наповнення і випорожнення товстої кишки покращує її перистальтичну ефективність, підвищує тонус її м’язевого шару. Як наслідок з’являється прискорення часу просування калових мас і пришвидшується очищення кишечника природнім чином.
Відновлення форми прямої кишки. Збільшення кількості вигинів, формування накопичених газів і калових «заторів» утруднюють пассаж кишкового вмісту, що в свою чергу, погіршує наше самопочуття. При гідроколонотерапії ніжна тонізуюча дія води у поєднанні із масажем живота допомагає не тільки прибрати калові завали у порожнині кишки, розширити ділянки із нормальною перистольтичною ефективністю, але і по можливості максимально відновити форму кишки до її природнього стану.
Імуностимулюючий ефект. Встановлено, що у кишечнику знаходиться до 80% імунокомпс гентних тканин, функціонування яких суттєво порушується при хронічному закрепі. Гідроколонотерапія сприяє нормалізації їх діяльності.
Оптимізація нормальних рефлекторних зв’язків. Практично всі органи і системи організму об’єднані з товстою кишкою досить чутливими рефлекторними зв’язками. Промивання товстої кишки, стимулюючи їх виявляє досить позитивний вплив на весь організм. Вплив на нього великим об’ємом води викликає рефлекторне скорочення жовчного міхура, жовчовивідних та панкреатичних протоків, тобто процедура має ефект сліпого зондування.
Нормалізація водного балансу організму. При промиванні кишечника чиста вода всмоктується із просвіту кишки, розводячи токсини, що уже потрапили в тканини,і активізує функцію клітинного обміну.
Покращення кровопостачання внутрішніх органів. Механічний та температурний вплив пульсуючого потоку рідини позитивно впливає на мікроциркуляцію крові не тільки в товстій кишці, але і в простаті, матці, яєчниках, нирках, печінці, підшлунковій залозі та інших внутрішніх органах.
Відновлення мікробіоцинозу шлунково-кишкового тракту. Видалення патогенної мікрофлори сприяє створенню кращих конкурентних умов для розвитку корисної кишкової флори, а введення пробіотиків безпосередньо у товстий кишечник дозволяє закріпити та оптимізувати ефект.
Покращення загального метаболізму та обміну речовин. Відмічається покращення загального самопочуття, підвищення працездатності, нормалізація сну, відчуття легкості і нормалізація функцій внутрішніх органів. Відновлюються функції не тільки органів травлення, а й органів малого тазу за рахунок активізації мікроциркуляції в них. Спостерігається ефект «плазкого життя» і зниження маси тіла, а також покращення кольору, регенерації та трофічного стану шкіри.
Покази та протипокази
Покази
- Захворювання органів системи травлення в стадії ремісії:
- Хронічний гастродуоденіт, виразкова хвороба шлунку і 12-ти палої кишки;
- Дискінезія жовчовивідних шляхів, хронічний холецистит, хронічний панкреатит;
- Хронічний коліт, синдром подразненої товстої кишки, дизбактеріоз;
- Хронічний геморой на початкових стадіях;
- Закреп, діарея, в’ялий кишечник, кишковий токсикоз, дискінезія товстої кишки.
- Шкірні захворювання:
- Алергії;
- Дерматити різної етіології;
- Фурункульоз;
- Піодермія;
- Псоріаз.
- Косметологічні проблеми:
- Вугровий висип;
- Передчасне старіння шкіри;
- Целлюліт.
- Хвороби обміну речовин:
- Надлишкова вага (ожиріння);
- Цукровий діабет.
- Хронічні запальні захворювання органів малого тазу:
- Простатит;
- Аднексид;
- Вульвовагініт;
- Цистит в стадії ремісії.
- Ознаки порушення функцій імунної системи:
- Часті простудні захворювання.
- Ознаки ау то інтоксикації:
- Головні болі;
- Немотивована слабкість;
- Зниження працездатності;
- Неприємний запах від тіла.
- Детоксикація у програмах комплексного лікування алкоголізму і наркоманії, реабілітації деяких категорій онкологічних хворих (після комплексного лікування з приводу раку молочно)’ залози).
- Підготовка до діагностичного обстеження товстої кишки (ендоскопія, колоноскопія, рентгенконтрастні дослідження).
- Підготовка до оперативного втручання.
Протипокази
- Будь-які гострі та хронічні захворювання в стадії загострення.
- Захворювання, що супроводжуються важким загальним станом пацієнта:
- Важкі кардіологічні захворювання;
- Підвищений кров’яний тиск чи виражена серцева недостатність;
- Аневризма аорти і магістральних кровоносних судин;
- Ниркова і печінкова недостатність;
- Цироз печінки. .
- Післяопераційний період до 6-ти місяців.00000 передньої черевної стінки. Злукова хвороба.
- Анемія важкого ступеня.
- Холелітіоз
- Кишкові кровотечі; перфорація кишечника в анамнезі; гострий геморой; анальна тріщина; нориці прямої кишки; гострий і хронічний парапроктит; гострий криптит; Сфінктерит; виражений проктосеплеоїдит; ерозивно-виразкові ураження прямої та поперечної кишки; поліпоз кишечника.
- Злоякісні новоутворення органів черевної порожнини і малого тазу.
- Вагітність на будь-якому терміні, менструація. Період лактації у годуючих матерів.
- Фіброміома матки і кісти яєчників вперше виявлені чи великих розмірів.
- Аденома простати другого і третього ступенів.
Методика проведення
гідроколонотерапії
Для успішності курсу гідроколонотерапії дуже важливе психологічне налаштування пацієнта на виконання рекомендацій спеціалістів по підготовці до процедури.
Підготовка до гідроколонотерапії передбачає дотримання дієти і приймання сорбентів. Із раціону виключається гостра, жирна, смажена їжа, копченості, алкоголь, сирі овочі та фрукти, соки, капуста і бобові в будь-якому вигляді, чорний хліб, солодощі, молоко і газовані напої, в тому числі і пиво.
Медики радять дотримуватися наступних дієтичних умов в період очищення кишечника:
- Каші (гречана і вівсяна) приготовлені на воді із додаванням невеликої кількості вершкового масла чи рослинної олії.
- Супи на обезжиреному м’ясному чи овочевому бульйоні.
- М’ясо і риба нежирних сортів, приготовлені шляхом відварювання, тушкування, запікання.
- Сир кисломолочний.
- Сирна запіканка.
- Біойогурт, біокефір (обов’язково).
- Печені яблука, відварний буряк і морква, печена чи відварна картопля. Відварні овочі можна заправити рослинною олією.
- Сухарики із білого хліба.
- Зелений чай.
- Мінеральна негазована вода.
Цукор у чаї рекомендується замінити натуральним медом. Харчуватися рекомендовано порційно 4-5 разів на день. Останній прийом їжі перед процедурою дозволений за 2 години до неї, а наступний прийом їжі – через 2 години після завершення процедури. В якості сорбенту для внутрішнього прийому рекомендується активоване вугілля. Воно приймається ввечері перед виконанням процедури вранці. Доза розраховується із врахуванням маси тіла пацієнта і дорівнює 1 таблетка на 10 кг маси тіла.
Курс лікування методом гідроколонотерапії індивідуальний для кожного пацієнта і залежить від рівня «зашлакованості» організму. В середньому це 3-4 процедури. Максимально за один курс призначається не більше 6 процедур з інтервалом в 1 день. Це оптимальний проміжок між процедурами. Він необхідний для природнього відновлення кишкової мікрофлори та адаптації організму до впливу на кишечник. В разі необхідності цей інтервал може бути подовжений до З днів.
Поєднання гідроколонотерапії із комплексом фізіотерапевтичних процедур, грязелікуванням, прийомом гідрован значно підвищує загальну лікувальну ефективність. Під час курсу гідроколонотерапії можливі побічні дії та ускладнення. Насамперед, можливе загострення хронічних захворювань при погіршенні загального самопочуття після першої (іноді другої) процедури. Тобто процедура може провокувати прояв будь-яких латентних патологічних процесів. Питання про продовження курсу вирішується індивідуально.
Також перед призначенням гідроколонотерапії обов’язкова консультація лікаря хірурга-проктолога, проведення повного обстеження, щоб уникнути ускладнень та провести якісно курс лікування.
В загальному сеанс гідроколонотерапії займає від 30 хвилин до 1 години. Пацієнт знаходиться на спеціалізованій кушетці, на лівому боці (краще) чи на спині. За допомогою апарату у кишечник поступає вода. Фахівець вводить тонкі стерильні трубочки для відтоку рідини разом із шлаками. Все відбувається без поспіху, щоб не доставити будь-якого дискомфорту пацієнту. Вода у кишечник потрапляє порційно. Температура води звичайно варіюється протягом усієї процедури від теплої до прохолодної автоматично, подібно до цього відрізняється сила подачі води. Як допоміжні засоби у воду можуть додаватися відвари лікувальних трав, ентеросорбенти, бактеріальні препарати. Перший поступовий гідромасаж стимулює стінки товстого кишечника та ефективно видаляє залишкові відкладення з нього.
Через систему одноразових трубок вода і вміст кишечника виводяться назовні герметично, чисто, без запаху.
По одній трубці постійно подається вода, через іншу трубку із кишечника виводяться промивні води. Пацієнт може бачити як проходить процедура гідроколонотерапії і при найближчому дискомфорті звернутися за допомогою до медика, який проводить процедуру. Очищення кишечника відбувається поступово – безперервне передування регулюючого і контролюючого тиску води дозволяє розм’ягшити і вивести назовні навіть дуже тверді калові маси. Етапність при очищенні кишечника є обов’язковою умовою – увесь кишечник не очиститься за один сеанс. На першому сеансі вода проникає тільки у пряму кишку. Вона поступово розм’якшує затверділі відкладення на стінках прямої кишки. На наступному етапі вода проникає глибше і починає очищувати нижні відділи товстого кишечника. Із кожним разом очищуються все більш глибокі відділи кишечника. У тонкий кишечник вода під час гідроколонотерапії не проникає, однак, м’який вплив водою різної температури (то теплішою, то холоднішою) на стінки товстого кишечника викликає рефлекторне очищення тонкого кишечника. Таким же чином очищуються нирки і печінка.
По закінченню курсу гідроколонотерапії кишечник повністю очищується від багаторічних відкладень що отруюють організм і заважають нормальному травленню. Покращується перистальтика кишечника і відбувається видалення застарілих калових відкладень (в середньому у пацієнта під час проходження курсу гідроколонотерапії вимивається від 5 до 8 кг калових каменів). Гідромасаж приводить до нормалізації моторики товстої кишки. Оскільки відбувається вимивання численних харчових бактерій і вірусів, після процедури імунокомпетентні структури кишечника починають працювати нормально, що в свою чергу приводить до омолоджуючого ефекту всього організму.