Лікувальні та оздоровчі Процедури

Мікроклізми

Мікроклізми -
очищення від шлаків і токсинів

Кишкові процедури. Санаторій "Райдуга". Волочиськ.

Мікроклізми – метод очищення від шлаків і токсинів, що відновлює кровообіг та нормалізує роботу кишечника та органів малого тазу.

Мікроклізми з настоями лікарських трав та іншими лікарськими речовинами проводять м’яке очищення кишечника, відновлюючи його нормальний тонус. Завдяки тому що слизова оболонка прямої кишки активно всмоктує рідину, цілющі речовини потрапляють відразу в кров, починаючи негайний процес оздоровлення.

Мікроклізми мають м’яку терапевтичну дію на організм. Забезпечують протизапальну, болезаспокійливу, заспокійливу, антисептичну дію. Завдяки цілющим лікувальним речовинам вони запускають процес регенерації, прибирають шлакові відкладення, очищують організм від токсинів і шкідливих речовин.

Покази та протипокази

Покази

  1. Хронічні коліти;
  2. Проктосепноідіти;
  3. Спастичні коліти;
  4. Метеоризм, проноси і закрепи;
  5. Сфінктерити;
  6. Дискінезії кишечника;
  7. Геморой;
  8. Тріщина анального отвору, що не потребує хірургічного втручання.
  9. Синдром подразненого товстого кишечника з діареєю або без діареї;
  10. Неспецифічний виразковий коліт та ін.

Протипокази

 1. Гострі запальні та виразкові процеси у прямій кишці;
 2. Гострий апендицит. Перитоніт;
 3. Кишкові кровотечі;
 4. Геморой, що кровоточить;
 5. Онкологічні захворювання товстого кишечника;
 6. Тріщини прямої кишки, що кровоточать;
 7. Випадіння прямої кишки;
 8. Різкі болі при виконанні процедури;
 9. Велика серцево-судинна недостатність.

Мікроклізми із відваром трав

Розчин відвару лікарських трав готують заздалегідь в окремому посуді. Процедура проводиться на кушетці в положенні на лівому боці, коліна пацієнта підтягнуті до живота. Медична сестра набирає необхідну кількість рідини у шприц Жене і випускає з нього повітря, лівою рукою розсуває сідниці, правою вводиться ректальний зонд, змащений вазеліном, у пряму кишку на 3 см в напрямку пупка, далі продовжується введення в напрямку крижової впадини на глибину 15 см. До ректального зонда під’єднується наповнений шприц Жане і поступово випускається лікувальний розчин. Після введення відвару із трав, ректальний зонд обережно видаляється з прямої кишки. Вводять 100-200 мл трав’яного відвару, температури 37-39*С, після цього пацієнту пропонують спокійно полежати 20-30 хвилин.

Для процедури медична сестра використовує стерильний ректальний зонд одноразового застосування. Процедура виконується у нестерильних гумових рукавичках.

Олійна мікроклізма

Для проведення мікроклізми із використанням рослинних олій використовують 50-100-150 мл. підігрітої до температури 37-38*С будь-якої рослинної олії, яка вводиться у пряму кишку за допомогою ректального зонда та шприца Жане. Техніка проведення процедури олійної мікроклізми не відрізняється від мікроклізми із відваром трав. Ефективність олійної мікроклізми зазвичай настає через 10-12 годин. Рослинна олія обволікає калові маси і полегшує їх виведення.

Крім цього, під впливом кишкової мікрофлори і соку, олія частково розщеплюється і жирні кислоти, що виникають у результаті розщеплення, справляють на кишкову стінку слабку, подразнюючу дію, яка сприяє відновленню нормальної перистальтики.