Лікувальні та оздоровчі Процедури

Мікроаплікації

Процедура ректального застосування мікроаплікацій муловою сульфідною гряззю

Мікроаплікації. Санаторій "Райдуга". Волочиськ.

Науково доведено, що лікувальні грязі впливають на нервові закінчення шкірних покривів і слизові оболонки. Даний процес збуджуюче діє на нервову систему, що в свою чергу активує резервні сили людини.

Подібний вплив грязі викликає процес активної імунної системи, коли вогнище запалення в ділянці простати починає відчувати атаку імунних захисних сил. При цьому прискорюється хід виздоровлення.

Грязь прискорює обмін речовин, посилює кровопостачання, лімфообіг. Все це в комплексі активує вплив фагоцитів. Існує думка, що грязі з їх унікальним складом викликають електричні потенціали, що вносять до організму біологічно активні іони, які покращують здоров’я. Підчас проходження повного курсу грязелікування організм всмоктує біологічно активні речовини, різні вітаміни та мікроелементи.

Покази та протипокази

Покази

    1. Чоловіче безпліддя.
    2. Хронічний орхіт.
    3. Хронічний епідідіміт.
    4. Хронічний простатит.
    5. Гормональна недостатність.

Протипокази

  1. Гостре запалення простати.
  2. Хвороби серцево-судинної системи.
  3. Період загострення будь якої наявної хронічної хвороби.
  4. Гіпертонічна хвороба.
  5. Злоякісні пухлини.
  6. Будь-які захворювання крові.
  7. Туберкульоз.
  8. Гострі інфекційні захворювання.
  9. Порушення кровообігу II та III ступеня.

Методика проведення процедури

Метод ректального введення мулової сульфідної грязі вважається найефективнішим при лікуванні простатиту. Грязелікування при простатиті супутньо може допомогти у лікуванні чоловічого безпліддя, імпотенції та інших захворювань. Дана методика лікування повинна відбуватися під спостереженням фахівців.

Перед проведенням процедури рекомендовано випорожнити кишечник і звільнити сечовий міхур. Далі готується грязевий тампон. Для цього потрібно 200-300 мл грязевої маси, що нагріта до 40*С. Грязева маса вводиться шприцом Жане. Пацієнт лежить на лівому боці із зігнутими і приведеними до живота ногами. Наконечник ректального зонда обов’язково змащується жировою речовиною. Після введення грязевого тампону пацієнту рекомендують повернутися на живіт на 15 хвилин, а далі – знову на лівий бік на 15-20 хвилин. Для ефективності проведення процедури використовується тепла ковдра на ділянку попереку і нижніх кінцівок. Після даної процедури не рекомендовано випорожнення кишечника близько 1 години. Обов’язковий відпочинок протягом 1-1,5 години.

Процедури проводять через день, або два дні підряд із перервою на 3-й день. Курс лікування 10-15 процедур. Після випорожнення кишечника пацієнт проводить загальні гігієнічні заходи.

Процедура мікроклізм при простатиті

Простатит в наш час вважається однією з найсерйозніших патологій чоловічого організму. Спочатку при проявах гострої форми простатиту можна досягти повного вилікування. Але при найменшому відтягуванні у лікуванні та переході хвороби в хронічний процес, можна очікувати важких наслідків, таких як імпотенція, безпліддя, аденома простати. Запалення передміхурової залози викликають різні фактори, які оточують чоловіків: алкоголь, куріння, сидяча робота, нерегулярні та безладні статеві зв’язки та інше. Тому, від появи простатиту не застрахований ніхто. І треба бути готовим вживати заходів щодо його лікування і проводити профілактику. Одним із ефективних методів терапії при простатиті є мікроклізми. Цей спосіб лікування здавна використовується як у традиційній (згідно протоколу лікування при простатитах), так і в нетрадиційній медицині. Трав’яні, масляні, сольові, лікарські розчини надають благотворну дію на організм і успішно борються із запаленням.

Розчини для мікроклізм

  • Медикаментозні препарати;
  • Фітопрепарати;
  • Рослинні відвари;
  • Настої з трав;
  • Масла;
  • Екстракт прополісу.

Покази та протипокази призначення мікроклізм

Покази

    1. Підгострий та хронічний простатит

Протипокази

  1. Виражене гостре запалення простати.
  2. Хвороби серцево-судинної системи.
  3. Період загострення будь якої наявної хронічної хвороби.
  4. Гіпертонічна хвороба.
  5. Злоякісні пухлини.
  6. Будь-які захворювання крові.
  7. Туберкульоз.
  8. Гострі інфекційні захворювання
  9. Порушення кровообігу II і III ступеня.

Методика проведення мікроклізм при простатитах

Процедура мікроклізми при простатитах проводиться після попереднього випорожнення кишечника. Водний, трав’яний і лікарський розчини вводяться в кількості 100 мл. Обсяг масляного розчину повинен становити не більше ніж ЗО мл. Пацієнт лежить на лівому боці із притягнутими до живота ногами. Ректальний зонд, змащений жировою речовиною вводиться в пряму кишку на З см. в напрямку пупка, далі продовжується введення в напрямку крижової впадини на глибину до 15 см. До ректального зонда під’єднується шприц ємністю 100 мл і поступово випускається лікувальний розчин. Після введення лікувального агенту ректальний зонд обережно видаляється із прямої кишки. Температура лікувального розчину 50-55*С. Мікроклізму ставлять на 1 годину. При цьому, після видалення ректального зонда, пацієнт перевертається на живіт не ворушучись. Ділянку попереку і сідниць укутують теплою ковдрою. Для процедури медична сестра використовує стерильний ректальний зонд одноразового застосування. Процедура виконується у нестерильних гумових рукавичках. Процедура виконується щодня або через день. Курс лікування 10-15 процедур.

Серед медикаментозних препаратів свою високу ефективність у мікроклізмах показує Димексид. Цей засіб володіє протизапальними, знеболюючими і антибактеріальними властивостями. Дія Димексиду сприяє швидкому всмоктуванню лікарських речовин стінками прямої кишки. Співвідношення препарату у клізмі має бути 1% до 10%. Тобто, береться 90 мл теплої кип’яченої води (50-60*С) і додається 10 мл Димексиду.

До фітопрепаратів, що призначаються для проведення мікроклізми відносяться ті, що спрямовані на зняття запалення, поліпшення мікроциркуляції і нормалізації відтоку сечі.

Рослинні відвари і настої з трав мають протизапальну, тонізуючу та заспокійливу дію. Найкраще для мікроклізми при простатиті використовується ромашка, шавлія, фіалка, пустырник, імбир, листя берези і м’яти.

Масляні розчини вважаються найбільш ефективними при запаленні передміхурової залози. Мікроклізми з соняшникової, облігіихової, касторової олії користуються широким застосуванням в терапії простатиту. Можна з тією ж метою застосовувати масло персика, шипшини, какао.

Мікроклізми при простатиті з прополісом володіють такими ж властивостями, як і масляні та сприяють швидкому одужанню. Прополіс входить до складу багатьох лікарських форм і визнаний кращим засобом у боротьбі з простатитом.

Переваги лікування мікроклізмами

Потрапляючи в організм через пряму кишку, лікарські засоби діють безпосередньо на ділянку запалення, проникаючи через стінки, потрапляючи в кровотік і концентруючись у простаті у великих кількостях. Речовини не потрапляють в шлунок і печінку, не завдають їм шкоди. Мікроклізми надають швидкий вплив, знімають набряк і запалення, знижують больові ознаки, борються з шкідливими мікроорганізмами та інфекцією, тонізують м’язи простати, покращують кровообіг і виділення секрету. Для досягнення максимального ефекту можна чергувати розчини. Процедура є складовою комплексної терапії простатиту.