Лікувальні та оздоровчі Процедури

ЛФК

Лікувальна фізична культура

ЛФК. Санаторій "Райдуга". Волочиськ.

Лікувальна фізична культура (ЛФК) — застосування фізичних вправ та природних факторів до хворої людини з лікувально-профілактичними цілями. Основа методу — використання основної біологічної функції організму — руху. Терміном  ЛФК позначають різні поняття. Це і дихальна гімнастика після важкої операції, і навчання ходьбі після травми, і розробка суглоба після зняття гіпсової пов’язки. Це і назва кабінету в поліклініці. Термін «лікувальна фізкультура» застосовується в різних аспектах, позначаючи і метод лікування, і медичну або педагогічну спеціальність, і розділ медицини або фізкультури, і структуру охорони здоров’я.

Перелік процедур кабінету ЛФК

  1. Лікувальна фізкультура при захворюваннях опорно-рухового апарату.
  2. Лікувальна фізкультура при захворюваннях органів дихання.
  3. Лікувальна фізкультура при захворюваннях кишково-шлункового тракту.
  4. Велотренажери для тренування серцево-судинної системи.
  5. Бігова доріжка, масаж стоп, стимулюючий кровообіг нижніх кінцівок, розбивання п’яточних шпор.
  6. Амортизатори і силові еспандери для розвитку м’язів.
  7. Гімнастичні палки, м’ячі, гантелі, обручі.

Комплекс лікувальної фізкультури при артрозо-артриті

  1. Вихідне положення – лежачи на спині, валик під коліна, закрити очі, розслабитись. Виконувати 1 хв.
  2. Вихідне положення – сидячи на стільці, руки вниз; вільні махові рухи руками в сагітальній площині. Виконувати 1 хв.
  3. Вихідне положення – сидячи, передпліччя на колінах; повільне згинання і розгинання рук в ліктьових суглобах. Повторити 5 разів.
  4. Вихідне положення – те ж саме. Супінація (згинання) і пронація (розгинання) передпліч. Розслаблення. Повторити 5 разів.
  5. Вихідне положення – сидячи перед столом, руки вниз; зжинання і розжимання пальців рук. Повторити 10 разів. Темп повільний.
  6. Вихідне положення – те ж саме. Підняти плечі вверх – вдих; опустити – видих. Повторити 4 рази. Слідкувати за диханням.
  7. Вихідне положення – те ж саме. Покласти передпліччя на стіл. Повторити 3 рази.
  8. Вихідне положення – те ж саме. Передпліччя на столі; відведення, приведення плеча, розслаблення. Повторити 4 рази.
  9. Вихідне положення – те ж саме. Схрестивши передпліччя, хвора рука лежить на здоровій підняти передпліччя над столом – вдих, опустити – видих. Повторити 4 рази.
  10. Вихідне положення – те ж саме. Відвести праву (ліву) руку в сторону – вдих, повернутись в вихідне положення – видих. Повторити 4 рази в кожну сторону.
  11. Вихідне положення – те ж саме, передпліччя на столі, плавальні рухи брасом -ковзання руками по поверхні столу. Повторити 10 разів.
  12. Вихідне положення – сидячи, руки на колінах, зігнути ліву ногу в коліні, випрямити, зігнути, повернутись в вихідне положення. Те ж саме повторити з правою ногою. Повторити 5 разів.
  13. Вихідне положення – сидячи, голову тримати в вертикальному положені під тиском (з допомогою інструктора), розслабитись. Виконувати на рахунок 1-4. Рука інструктора біля скроні справа, зліва, на лобі, на потилиці.
  14. Вихідне положення – стоячи. Хода з маховими рухами рук. Виконувати 1 хв. Слідкувати за осанкою.
  15. Вихідне положення – те ж саме. Хода, кисті до пліч, кругові рухи плечових суглобів назад. Повторити 4 рази. Темп повільний. Те ж саме вперед. Розслаблення.
  16. Вихідне положення – те ж саме. Хода в напівприсяді. Руки за спиною. Виконувати 1 хв.
  17. Стоячи обличчям до гімнастичної стінки, руки на нижній рейці на рівні грудей, повільно присісти – видих, повернутись в вихідне положення. Розслаблення. Повторити 5 разів. Темп повільний.