Лікувальні та оздоровчі Процедури

басейн

Закритий басейн санаторію "Райдуга"

Баейн, Санаторій "Райдуга". Волочиськ.

Закритий басейн санаторію “Райдуга” – є складною гідротехнічною спорудою, яка обладнана сучасними системами очищення та підігріву води, що дозволяє дарувати Вам радість від плавання у будь-яку пору року.  

Має довжину ванни 10 метрів ,ширину 4 метри, висоту 1.50-1.70 метрів. Об’єм води в басейні  містить 55 тонн води. Температура води 27С.

Важко переоцінити позитивну роль, яку відіграє плавання та фізичні вправи у воді під час лікування наших пацієнтів. Заняття в басейні дозволяють здійснювати недосяжне на суходолі «м’яке» навантаження на серцево-судинну і дихальну системи, опорно-руховий апарат. Крім того, плавання сприяє відновленню нервової системи.

Нерідко буває, що для пацієнтів, котрі страждають на певні типи розладів здоров’я, просто немає альтернативи для отримання фізичного навантаження, окрім занять у басейні.

Покази та протипокази процедури сауни та басейну

Покази

  1. Нейроциркуляторна дистонія.
  2. Гіпертонічна хвороба Іст.
  3. Захворювання верхніх дихальних шляхів.
  4. Захворювання і травми опорно-рухового апарату.
  5. Захворювання центральної і периферичної нервової системи.
  6. Аліментарно-конституційне ожиріння.
  7. Захворювання печінки.
  8. Хронічні неспецифічні захворювання нирок і сечовивідних шляхів.
  9. Захворювання шкіри – екзема, нейродерміт, псоріаз, дерматити.

Протипокази

 1. Гострі запальні процеси.
 2. Серцева недостатність І-ІІст.
 3. Ішемічна хвороба серця.
 4. Мітральний стеноз.
 5. Гіпертиреоз.
 6. Цукровий діабет.
 7. Хронічні захворювання нирок.
 8. Глаукома.
 9. Психози.

Техніка проведення процедури

Пацієнт приймає теплий душ з милом (голову не мочити). Прийом душу в купальних костюмах заборонено. Медпрацівник перевіряє якість прийнятого гігієнічного душу. Дезінфекцію душової кабіни проводити після кожного пацієнта. Пацієнт витирається насухо, після цього 7-10 хвилин перебуває в парній – адаптація на нижній полиці в сидячому положенні: на голову одягається рушник або шерстяна (фетрова) шапочка; гумове взуття; спеціальна підстилка. Потім пацієнт на 10-15хв. проходить в басейн приймаючи ножну ванну з дезрозчином (обов’язкова наявність індивідуального купального костюма та шапочки), після 5-10 хвилин відпочинку чергове відвідування парної на протязі 5-10 хвилин. Так чергуючи 3-4 рази, закінчують процедуру прохолодним душем або відвідуванням басейну.

Дезиінфекція басейну проводиться кожного дня. Здійснюється вимірювання температури,визначення вмісту Cl та ph води. Рівень рh 7,2-7,6;СІ 1-2мг/л.Корекцію рh фактору проводиться перед корекцією  вмісту хлору. Після завершення робочого дня  щодня проводиться очищення фільтрів за допомогою проточної води без використання хімічних засобів.